bookmark

Members Login
Username 
 
Password 
    Remember Me  
 

Topic: iPhone 13 ve iPhone 14

Page 1 of 1  sorted by
Senior Member
Status: Offline
Posts: 107
Date:

iPhone 13 ve iPhone 14

Permalink  
 

Teknoloji devlerinden biri olan Apple çıkardığı ürünlerle her zaman adından söz ettiriyor. Özellikle iPhone telefonlarında yaptığı yenilikler ile adını sıkça duyduğumuz Apple, son çıkardığı telefon modeli olan iPhone 14 serisi ile tüm dikkatleri üzerinde topladı. 

Geçtiğimiz aylarda satışa sunulan iPhone 14 serisi herkes tarafından merak ediliyordu. Çıktığı günden beri sıkça konuşulan iPhone 14 seri gündemi bir hayli meşgul etti. Durum böyle olunca insanlar iPhone 14’ü diğer iPhone modelleriyle karşılaştırmaya başladı. En çok iPhone 13 serisi ile karşılaştırılan iPhone 14 serisine gelin birlikte bakalım. 

iPhone 13 serisinde; iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 Mini yer alırken iPhone 14 serisinde iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 Plus yer almaktadır. 

 

iPhone 13 serisi ile iPhone 14 serisini karşılaştırdığımızda ilk etapta işlemci olarak farklılık görüyoruz. İşlemci farklılığı ile başta hız, performans olmak üzere çeşitli farklılıklarla karşılaşabiliriz. Bunun dışında tasarımsal olarak incelediğimizde; Apple iPhone 13 serisinde oval tasarımını bırakarak köşeli bir tasarıma geçiş yaptı. iPhone 14 serisinde de köşeli tasarımını devam ettiren Apple iki seri arasında çok değişikliğe gitmemiş gibi görünüyor. Kamera özelliklerini incelediğimizde de yüksek çözünürlükte ve kalitede iPhone kamerasıyla karşılaşıyoruz. iPhone 13 ve iPhone 14 ile çekilen fotoğraflar ve videolar oldukça net ve canlı.

 

 

https://www.aynetteknoloji.com/Attachments
__________________
Page 1 of 1  sorted by
Quick Reply

Please log in to post quick replies.Create your own FREE Forum
Report Abuse
Powered by ActiveBoard