bookmark

Members Login
Username 
 
Password 
    Remember Me  
 

Topic: Online Eğitim Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Page 1 of 1  sorted by
Veteran Member
Status: Offline
Posts: 82
Date:

Online Eğitim Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Permalink  
 

Online Eğitim Alırken Nelere Dikkat Edilmeli  

Online eğitime olan talep her geçen gün artıyor. Bu, üniversiteleri kaliteli eğitim sağlamak ve öğrenci beklentilerini karşılamak için akademik tekliflerini genişletmeye ve e-öğrenme araçları ile platformlarını güncellemeye zorluyor.

Online eğitim de öğrenci ve öğretmen arasında fiziksel bir mesafe vardır, çoğu zaman aynı coğrafi bölgede bulunmazlar ve iletişimleri internet bağlantısı olan bir bilgisayar üzerinden yapılır. Öğretmen, tüm endişeleri, iyi iletişim ve geri bildirime izin veren eğitim araçları ve yöntemleri aracılığıyla çözecektir.

Öğrenci, programlarda esnekliğe sahiptir, ne zaman çalışacağını seçer ve belirlenen son tarihlere göre ödevleri bağımsız olarak tamamlar.

Bu modalite de video, ses, dijital kitap, görsel materyal, link vb. dijital medya kullanılmaktadır. Öğretmenle e-posta iletişimi ve öğrenciyle etkileşim de yaygındır, derslere olan ilginin korunmasına yardımcı olmak için forumlar ve sohbetler kullanılır.

 Yeni İhtiyaçlara Yanıt Olarak Çevrimiçi Eğitim

Koçluk eğitimi ile öğrenci şüpheleri gidermek için her zaman bir platform aracılığıyla çevrimiçi bir öğretmene sahip olacaktır. Bu avantajdan yararlanmak için öğrencinin eğitim kurumu tarafından önceden oluşturulmuş bir şifre ve kullanıcı adı olması gerekir. Program genellikle sabittir veya bazı durumlarda günde 24 saattir.

Öğrenme özerktir, öğrenci kendi öğrenmesinden ve bunu nasıl yaptığından sorumludur. Çalışmak için kurumun sanal platformuna girmeli, konulara erişmeli ve öğretim materyalini almalıdır. Çevrimiçi eğitime erişim, bir bilgisayar ve İnternet bağlantısı gerektirir.

Yüz yüze modalite gibi, Astroloji eğitimi ile çevrimiçi modalitenin de birtakım kuralları vardır. Sanal görüşmelere, forumlara, çalışmalara, makalelere veya mevcut projelere, çevrimiçi değerlendirmelere katılınır ve çalışma planında belirlenen son teslim tarihlerine uyulur ve bazı durumlarda yüz yüze değerlendirmeler alınır.

Formun Üstü

Formun Altı

 __________________
Page 1 of 1  sorted by
Quick Reply

Please log in to post quick replies.Create your own FREE Forum
Report Abuse
Powered by ActiveBoard