bookmark

Members Login
Username 
 
Password 
    Remember Me  
 

Topic: Mısırın Tercih Edilme Sebebi

Page 1 of 1  sorted by
Guru
Status: Offline
Posts: 4837
Date:

Mısırın Tercih Edilme Sebebi

Permalink  
 

                                                 Mısırın Tercih Edilme Sebebi

Nbş katkı maddeli mısırlı ürün, genellikle hazır besinlerde kullanılmasının yanı sıra mısırdan elde edilen nişasta zehir adıyla anılan bir madde olup hazır gıda denilen maddeler yani en çok tüketimi yapılan maddeler bunlarda örnek verecek olursak meyve suyu, çikolata ve ketçap gibi ürünler ilk sırada yerini alıyor. Buda şekerle karıştırıldığında nişastayla beraber kıvamlı bir şurup haline geliyor. Kıvamı yüksek olduğundan besin değeri açısından kilo alma sebebi de olabiliyor.

Neden seçimi mısır şurubu oluyor?

Bunun cevabı aşırı üretimi yani seriyel bir faktör olduğu için firmaların tercih sebebi oluyor. Bu yüzden düşük maliyeli bir mısır şurubu ortaya çıkmış oluyor. Mısır şekeri fruktoz ile kuvvetli bir tatlandırıcı haline gelir ve neden hazır gıdalarda çok kullanılıyor. Çünkü normal kullandığımız şeker kadar tadı olmayan bu yüzden farklı hazır besin öğeleri ile daha tatlı hale gelen bir ürün ortaya çıktığı için tercih edilme sebebidir. Mısırın tarihi yani efsanelerini ve bilinen zararlı ya da faydalı yönlerini sitemizden bakabilirsiniz.

Daha çok bilgi edinmeniz için http://www.misirsekeri.com adresini ziyaret edebilir. Çeşitli faydalar sağlayabilirsiniz.__________________

imza: Oyun - Forum

Page 1 of 1  sorted by
Quick Reply

Please log in to post quick replies.Create your own FREE Forum
Report Abuse
Powered by ActiveBoard