bookmark

Members Login
Username 
 
Password 
    Remember Me  
 

Topic: Uzaktan Eğitim’de Bilgi Yönetimi Önlisans Programı

Page 1 of 1  sorted by
Guru
Status: Offline
Posts: 2349
Date:

Uzaktan Eğitim’de Bilgi Yönetimi Önlisans Programı

Permalink  
 

Site Adı: Aöf –Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Yardım ve Destek Forumu
Site Adresi: http://www.aofdestek.net
Site Konusu : Uzaktan Eğitim’de Bilgi Yönetimi Önlisans Programı


Uzaktan Eğitim’de Bilgi Yönetimi Önlisans Programı

Artık tamamen teknoloji ile kuşatıldığımız şu günlerde, en küçük ofisten tutunda en büyük ofise kadar her yerde bilgisayar kullanımı gerekmekte. Çalışanların hepsinde de bilgisayar bilgisi donanımı aranmakta; işletmelerde sekreter, memur ya da orta düzey yönetici olarak çalışan çoğu kişi bu donanıma sahip ya da sahip olması bekleniyor.

Bilgi Yönetimi Önlisans Programı mezunları bilgi çalışanı olarak nitelendirilir. açıköğretim fakültesi amacı, bilgisayarla ileri düzeyde iş yapabilen orta kademe işgücü yetiştirmeye yönelik bir program sunmak. Bilgi işçilerinin ortak özelliği, yaptıkları iş ne olursa olsun, günlük faaliyetlerinin önemli bölümü bilgiyi oluşturmak, bilgiye erişmek, bilgi üzerinde işlemler gerçekleştirerek bilgiyi dönüştürmek, bilgiyi iletmek ve bilgiyi saklamak gibi temel işlemlerden oluşmaktadır. Böylece bilgiler sürekli depolanır ve her an kolaylıkla ulaşılabilir durumda olur. Hem iş gücü hem de zaman kaybı yaşanmaz. Açıköğretim bu konuda tüm donanıma sahip bilgi işçileri yetiştirmek için, oldukça kapsamlı bir ders programı hazırlamış. Program içerisinde pazarlama, grafik, iletişim, bilişim, işletim sistemleri ve masaüstü yayıncılık gibi birçok donanıma sahip olmanıza yarayacak dersler bulunmakta.

Bu programda aöf ders notları yüksek öğrenciler aday seçmelerinde mutlaka başarılı olacaklardır. aöf bölümleri arasında uzaktan eğitim alacağınız her iş yerinde geçerli bir bölüm Bilgi Yönetimi. İster sekreter olun, ister yönetici bilgi kirliliğinin ve düzensizliğinin yoğun olduğu Türkiye’de bu bölümden başarı ile mezun olduğunuzda altından kalkamayacağınız bir bilgisayar işiniz olmaz. Hem kalifiyeli eleman olursunuz hem de işyerinde kademe atlamanızda çok işinize yarar. İş bulmakta zorlanan ya da istediği nitelikte bir işte çalışamayanlar içinde bu uzaktan eğitim programı bence düşünülmesi gereken bir bölüm. Bölüm ile ilgili ya da açıköğretim fakültesi herhangi bir konusu ile ilgili bilgi almak isterseniz, http://www.aofdestek.net adresine bir göz atın gerekirse sorularınızı iletin, yardımını görecekseniz. Güzel bir gelecek diliyorum herkese.__________________
Page 1 of 1  sorted by
Quick Reply

Please log in to post quick replies.Create your own FREE Forum
Report Abuse
Powered by ActiveBoard