bookmark

Members Login
Username 
 
Password 
    Remember Me  
 

Topic: Köklü Ailede Miras Kavgası

Page 1 of 1  sorted by
Guru
Status: Offline
Posts: 609
Date:

Köklü Ailede Miras Kavgası

Permalink  
 

Domain AdıAli Nihat Gökyiğit,Feriudun Ziver Gökyiğit  Miras Kavgası

Web Sitenin Kuruluş Tarihi2006

Sitenin İçeriği Miras Kavgası

Web Sitesine Ait Tanıtım Makelesi

 

Türkiye'nin köklü ailelerinden biri olan Gökyiğit Ailesi, 

 

feridun ziver gökyiğit  miras davası kavgası ile çalkalanıyor. TEMA Vakfı Başkanı ve Tekfen Holding'in ortağı Ali Nihat Gökyiğit  ve iki kardeşi, hayatim kaybeden kardeşleri İsmet Gökyiğit'in mirası yüzünden yeğenleriyle mahkemelik oldu. İsmet Gökyiğit'in oğlu Feridun Ziver Gökyiğit , akrabalarına babasının 200 milyon dolarlık mal varlığını aralarında paylaştıkları gerekçesiyle dava açtı. Suçlanan Nihat Gökyiğit ise, olayın para koparmaya yönelik sahte bir iş olduğunu savundu.

 

Yeğeni suçladı

Feridun Ziver Gökyiğit, Tekfen Holdingce hissedar olan Ali Nihat  Gökyiğit  Yatırım Holding Anonim Şirketi (ANG) ve Gökyiğit Şirketler Grubu'nun kurucu ve ortaklarından olan ve 2001'de vefat eden babasının, ölümünden 6 ay kadar önce tüm mal varlığı ve şirketteki hisselerine el konduğunu ileri sürdü.

 

Kendisinden habersiz yapılan bu paylaşımdan, hakkı olan mirastan hiçbirşey almadığını ileri süren Gökyiğit, Tekfen Holding' te sigortalı çalışan 7 avukat ve amcaları, kardeşi ve diğer akrabaları hakkında, resmi evrakta sahtecilik ve dolandırıcılık, vekalet görevini kötüye kullanma, bu suçlan işlemek için örgüt oluşturmak gerekçeleriyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurularında bulunarak, taşınmazların tapu iptali için İstanbul 5. ve 8. Asliye Hukuk Mahkemeleri'nde avukatları aracılığıyla iki ayrı dava açti. Ziver Gökyiğit, İstanbul l Asliye Ticaret Mahkemesinde de, hisse devirlerinin iptali davası açtı.

 

Hapse girsinler

Ziver Gökyiğit, babasının ANG Holding ve ortağı bulunduğu diğer tüm şirketlerdeki hak ve hisseleriyle, üzerindeki gayrimenkullerin ölmeden altı ay kadar önce el değiştirdiğini ileri sürüyor. Kardeşi ve annesinin de olaydan haber olduğunu öne süren Gökyiğit, açtığı davalarda onları da, 'mirastan mal kaçırmak' ve 'danışıklı işlemler yapmakla' suçladı.

 

Babası öldüğünde, üzerine kayıtlı hiçbir malın görünmediğini iddia eden Feridun Ziver Gökyiğit, şunları kaydetti: Babamın vekaletlerindeki imzaların sahte olduğunu belirledik. Büyük işadamı olan amcalarıma, kardeşlerinin malına el koymak yakışır mı? Paradan vazgeçtim, tek işteğim hapse girmeleri.__________________

benten oyunu

çiftlik oyunu

Page 1 of 1  sorted by
Quick Reply

Please log in to post quick replies.Create your own FREE Forum
Report Abuse
Powered by ActiveBoard