bookmark

Members Login
Username 
 
Password 
    Remember Me  
 

Topic: İslami Bilgi Sitesi

Page 1 of 1  sorted by
Guru
Status: Offline
Posts: 609
Date:

İslami Bilgi Sitesi

Permalink  
 

 

Site Adresi:islamisohbet.com

Kuruluşu:2002

İçerik:İslami bilgiler,dini videolar,seviyeli olmak şartıyla chat sistemi.

Tanıtımı: 

 

Abdest; kişinin manevi arınma yolu olan namaza gitmeden önce bedenini kirlerden arındırmasıdır. Abdest temizliği; en güzele gitmeden önce bedenimizi tertemiz kılmaktır. Abdest; ruhumuzu temiz tutmanın yolunun bedenimizi de temiz tutmaktan geçtiğini hatırlatan bir nurdur… Bu nuru elde etmek dünyada, kabirde ve ahirette bizleri daha temiz, daha güzel, daha verimli kılacaktır. Allah(c.c.) bizlere namaz için abdest almamızı farz kılmıştır. Bu noktada Müslümanların abdestin farzlarını bilmeleri gerekmektedir. Allah(c.c.) Maide suresinin 60 ayet-i kerimesinde “Namaza kalkacağınız zaman yüzlerinizi, dirseklere kadar ellerinizi ve -başlarınıza mesh edip- her iki topuğa kadar da ayaklarınızı yıkayın. Eğer cünüp iseniz iyice yıkanarak temizlenin.” buyuruyor. Bu ayet-i kerimeye göre önce abdestli olmamız bilinciyle/ niyetiyle abdeste yönelmeli, kalbimizden niyet getirerek besmeleyle abdeste başlamalıyız. Kalpten getireceğimiz niyetten sonra abdeste başlarken besmele getirmek daha güzel olacaktır. Abdest alırken eller temizce yıkanmalıdır. 

 

Elleri yıkadıktan sonra ağza ve burna su vermek sünnettir. Resulullah(s.a.v.) dini sohbetlerinde her zaman abdesti tavsiye ederdi ve ağızla burna su vermek onun sünnetiydi. Bundan sonra yüzü detaylıca yıkamak farzdır. Sünnet olan 3 defa yıkamaktır. Sonra sol kol ve sağ kol yıkanır. Bunları da 3 defa yıkamak sünnettir. Sonra başın ön kısmı yıkanır, en sonda da ayaklar yıkanır… Bu çok zor olmayan temizlik fiili bizleri hem madden hem de manen arındırmaktadır. Mesela abdest alırken küçük günahlarımız dökülmektedir. 

 

islamisohbet.com sitemizde bu ve bunun gibi pek çok önemli İslami sohbetler yer almaktadır. iSLAMiSOHBET.COM - iSLAMi SOHBET - DiNi SOHBET - iSLAMi CHAT - iSLAMi SiTE üzerinde dini chat de yapabilirsiniz. İslami chat yapmak için belli kurallara uymanız gerekir. Önce Allah’tan sakınıp asla sapık ifadeler kullanmamanız gerekmektedir. Bu chat sisteminde yazdıklarınız unutmayın ki ahirette karşınıza çıkacaktır. 

Sizleri de web sitemize davet ediyoruz.__________________

benten oyunu

çiftlik oyunu

Page 1 of 1  sorted by
Quick Reply

Please log in to post quick replies.Create your own FREE Forum
Report Abuse
Powered by ActiveBoard